Інтересні факти про мило

старое мыло

Самий звичайний шматочок мила, що лежить у кожного у ванні, далеко не так простий, як здається. За свою тисячолітню історію цей засіб гігієни зумів побувати в руках різних людей, був свідком багатьох історичних епох. У цій статті ми поділимося з вами цікавими фактами про мило. А чи знаєте Ви, що…

варити натуральне мило своїми руками – це найдавніше ремесло, яке із приходом промислової продукції було несправедливо забуте. Його виготовлення вдосконалювалося протягом багатьох століть. Кельти, наприклад, готовили свій засіб гігієни з козячого жиру, а також попелу.

наша шкіра – є самий великим органом, розмір якого становить 1,5-2 кв.м. Тільки недавно шкірний покрив визнали повноцінним органом поряд із серцем, легенями, печінкою. Це цілком справедливо, адже шкіра є надійним, цільним бар’єром нашого організму, що захищає від зневоднювання, інфекцій, іншого. У зв’язку із цим, необхідно піклуватися про неї. Мило рослинне відмінно піклується про шкірний покрив, дбайливо очищаючи, збагачуючи корисними елементами.

 …родоначальниками технології виробництва даного корисного продукту є араби, які вже в VII – VIII століттях досконало володіли премудростями виготовлення. Завдяки торговельним шляхам і разом з ісламом цей всіма відомий предмет гігієни потрапив в Іспанію, а далі поширився по Європі. У цей же час з’являються перші згадування про перші миловарні Європи.

красиве милоподарункове милооригінальне мило

 …у Російській Імперії продукт за назвою «soap» почали робити ще в часи Петра I, однак до середини XIX сторіччя даний засіб гігієни не знайшло особливого поширення серед селян, ним користувалися тільки заможні. Селяни ж використовували для прання й миття лужний розчин, який готували з деревної золи.

…у середньовіччі «soap» був таким же коштовним як золото. Це було пов’язано з таємністю технології, низьким рівнем освіченості. Приміром, як згадують історичні джерела, королева Іспанії Ізабелла розповідала, що їй довелось скористатися ним лише два рази за життя.

 …так як для більшості жителів Росії мило було недоступною розкішшю, в XVIII столітті замість нього застосовувалася картопля, також добру славу селянам послужили кульки із золи папороті.

…відомий всім вислів «намилити шию», у російській мові, означає, вилаяти, покарати когось. У японській мові існує подібний вислів, але там воно означає визнати свою поразку та готується здійснити «харакірі» – ритуальне самогубство. Як говорять, «зі своїм самоваром» у чужу культуру нема чого сунутися…

…ще зовсім недавно рослинне мило застосовувалося як «хірургічні рукавички». Лікарі використовували його по призначенню перед процедурами, а потім чекали, коли піна підсохне. Подібна процедура істотно знижувала ризик зараження.

…під час здійснення розкопок сумно відомого міста Помпей під густим шаром попелу була виявлена римська миловарня.

справжнє мило подарункове миломило soap

 …в 1841 році на території сьогоднішньої Мексики мило було настільки дефіцитним, і коштувало так дорого, що здійснювало функцію грошей.

…масове виробництво даного продукту з’явилося завдяки вченому Ніколу Лебланку. Завдяки йому, з’явився промисловий спосіб виготовлення лужного розчину. А до цього часу луг одержували лише із золи.

…першою компанією, що робила мило, будучи зареєстрованим брендом була Pears Transparent Soap, її заснував Ендрю Пірс ще 1798 року.

…самому древньому рецепту виробництва мила близько 4500 років. Він був накреслений клинописом на глиняній дощечці шумерами. Шумери використовували подібний розчин для очищення овечих шкір.

..мило, як і сир або вино повинне визріти. Завдяки витримці воно стає тільки краще. Воно виділяє більше піни, і краще доглядає за шкірний покривом.

Якщо Ви знаєте якісь цікаві факти щодо натурального або промислового мила – пишіть, ми з радістю доповнимо цю статтю й укажемо Ваше авторство.