Дещо з історії мила

Історія виникнення милаМило – критерій цивілізованності…

Може це була цитата якоїсь важливої історичної особи, а може ні, але важко заперечити той факт, що мило дійсно суттєво вплинуло на формування людської цивілізації. А чи знаємо ми що таке мило ручної роботи?

Деякі історики вважають, що воно з’явилося ще в доісторичні часи, інші – що з’явилося порівняно недавно, а винайшли його галльські племена. Також учені приписують цей винахід римлянам.

Єгипетські археологи прийшли до висновку, що виготовлення даного засобу гігієни було започатковано, щонайменше, 6000 років тому. Єгипетські папіруси зберігають рецепти, згідно яким для виготовлення застосовувалися тваринні, рослинні жири, які змішували разом з лужними солями, яких було досить на берегах Нила.

Перший рецепт, датований 2500 до н.е, історики знайшли записаним клинописом на глиняних табличках біля рік Тигр і Єфрат. Шумери використовували мило для укладання волосся, а також для лікування ран.

Історія має достатню кількість застосування цього «чудодійного зілля» на нашій території. Учені стверджують, що скіфські жінки робили суміш із дерева кипарису й кедра, що змішували з водою й ладаном. Отриманою сумішшю, що мала тонкий, приємний аромат, жінки натирали свої тіла. Потім видаляли розчин шкребками, після чого шкіра ставала чистою, гладкою.

Згадування про мило є в Книгах Пророків Иеремії, Малахіхї Старого Завіту.

Як свідчить історичні факти, при розкопках Помпеї була знайдена миловарня, про що свідчили шматки мила, збережені в застиглій лаві. Тоді його виробляли із золи, тваринного жиру; також застосовували його для догляду за шкірою.

справжнє мілоєкологічно чисте милостаровинне мило

Пліній Старший стверджував, що ще древні галли (які населяли територію Франції) і германці знали як приготувати мило своїми руками. За свідченням історика, ці дикі племена робили із тваринного жиру й золи букового дерева якусь чудодійну мазь, які використовували для очищення й фарбування волосся, а також для лікування шкірних захворювань.

В епоху Середньовіччя, так звані «темні часи» у Європі, чистота, особиста гігієна відійшли на другий план. Великою мірою це сприяло поширенню епідемій, які спустошували Європу в середньовіччі. Вважається, що це було пов’язане з культурним занепадом. Хоча виготовлення «знарядь гігієни» пішло на спад, однак рецепти не були втрачені.

Як не дивно, але свій внесок у повернення моди на чистоту внесли хрестоносці, які привозили у вигляді подарунків своїм улюбленим знамениті мильні кульки з Дамаска.

Ранніми центрами по виготовленню були Марсель (Франція) і Савон (Італія). Жири з’єднували не із золою, а із природною кальцинованою содою, які добували з озер. Для варіння використовували яловиче, бараняче, свиняче, кінське сало, кістяний, китовий, риб’ячий жир, відходи різних виробництв. Додавали рослинні масла – лляне, маслинове, мигдальне, кунжутне, кокосове, пальмове.

 ексклюзивне милогліцеринове милочарівне мило

Історія мила в наші часи

Історія зародження виготовлення мила у Великобританії базується в основному на тваринному жирі.  Пізніше почали використовувати імпортні рослинні масла, а саме, пальмове, кокосове, маслинове та інші. Це  сприяло розвитку виробництва мила на території морських портів (Лондон, Брістоль).

Після того, як французький учений Луї Пастер на початку XIX в. установив, що бактерії є причиною багатьох хвороб, життєва необхідність особистої гігієни стала очевидна всім. Поступово популярність гігієни збільшувалася.

корисні властивості мила корисне мило ручної роботиВінтажне мило

XX ст. набуло широке поширення масове промислове виробництво мила. З тих пір це продукт першої необхідності, без якого неможливо уявити життя сучасної людини.

Однак перехід до масового випуску супроводжувався змінами в технології, уніфікації продукції, спрощенні складу. У погоні за прибутком на заміну природному складовим прийшли синтетичні та відходи продуктів переробки. Усе робиться для того, щоб збільшити обсяги випуску, сдешевити продукцію.

Незважаючи на значні досягнення в області виробництва мийних засобів, а також небувалий технічний прогрес, мило не втратило своєї популярності. Навряд чи хтось стане заперечувати, яке величезне значення грає даний засіб гігієни для підтримки здоров’я та дотримання особистої гігієни. Однак не варто забувати про корисні властивості данного продукта, а тому варто вибирати саме мило ручної роботи.