Що потрібно знати щоб не стати жертвою шахраїв при отриманні мікропозики


Сьогодні ми розглянемо поради, які допоможуть не стати жертвою шахраїв при виборі мікрофінансової організації для подачі онлайн заявки на кредит. Онлайн кредитування в Україні набуває все більшої популярності. На жаль, цим користуються любителі легкої наживи. Поговоримо про поради, як убезпечать позичальника при виборі сервісу з видачі онлайн позик.

 

Не варто платити наперед

Якщо Вас просять зробити передоплату щоб щось там підтвердити, знайте що вас збираються обманути. Як мінімум ризики бути обдуреними підвищуються. Враховуйте, що сервіси онлайн позик дають гроші в борг під відсотки. Платити за можливість отримання грошей в борг під відсотки як мінімум дивно.

Наведемо приклад випадку шахрайства. У мережі з’явився сервіс онлайн-кредитування, який в обмін на 2000 гривень пропонував позику на 15000 гривень. Ось тільки гроші так позичальникам і не надходили. Так званий «страховий внесок» повернути дуже складно, а часто неможливо.

 

Звертайте увагу на деталі. Вивчіть сайт компанії.

Зверніть увагу на дрібниці. Уважно ознайомтеся з сайтом МФО. Там обов’язково повинні бути вказані правила і умови позик. На сайті солідного сервісу буде розділ з уставною документацією. Алекс Кредит онлайн пропонує ознайомитись з детально розписаними умовами, відсотковими ставками, умовами пролонгації та реструктуризації. Також там є інші важливі моменти, про які позичальник повинен знати перед тим як відправити заповнену заявку на отримання позики.

Також якщо у позичальника є питання, то в розділі «Питання та відповіді» можна почитати відповіді на поширені запитання. Якщо ж в цьому розділі відповіді на Ваше питання немає, на сайті Ви можете зв’язатися зі Службою підтримки клієнтів. Як правило, на шахрайських сайтах нічого подібного немає.

Крім того, зверніть увагу на наявність декількох інструментів зворотного зв’язку компанії з позичальниками. Як правило, шахраї взагалі не мають таких інструментів, або зазначені інструменти не працюють. Не полінуйтеся і зв’яжіться з представниками кредитора одним із запропонованих способів.

 

Відгуки попередніх клієнтів та інше

Завжди звертайте увагу на відгуки. Зверніть увагу на те, що вони можуть бути написані співробітниками МФО, або зроблені на замовлення. Слід акцентувати увагу на дрібницях, перевіряйте інформацію. Якщо відгуки вдячних позичальників знаходяться на сайті кредитора, пам’ятайте, що кожного автора можна знайти в популярних соцмережах.

Переконайтесь, що зазначені місця проживання та ПІБ позичальника не є вигаданими. Можете піти далі і написати позичальникам. Наявність таких рубрик як «Новини», «Публікації», «ЗМІ про нас» позитивно характеризує компанію. Зверніть увагу на скани документів на сайті. Мова йде про ліцензії, сертифікати, нагороди та інше.

 

Вивчіть активність компанії в соцмережах.

Зверніть увагу на активність МФО в соцмережах. Де компанія має групи, скільки фоловерів, яка активність. Не лінуйтесь підписатися на групи, щоб бачити новини про акції та конкурси. Шахраї зазвичай відкривають сайт одноденку для короткочасного збору грошей і не ведуть групи в соцмережах. Буває що і група виявляється одноденкою, але це легко перевірити. Вивчіть активність, почитайте коментарі, зверніть увагу на дати публікацій. Якщо група існує тривалий час, це хороший показник.

МФО пропонує можливість швидко отримати позику на вигідних умовах. Головне – користуватись послугами мікрофінансових організацій з розумом.

2 коментарі до “Що потрібно знати щоб не стати жертвою шахраїв при отриманні мікропозики”

  1. crimsonfate сказав:

    Треба бути обережним!

  2. Aoi Sora сказав:

    Так, з цим потрібно бути обережним

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

34 − = 28